Відстань у майже триста кілометрів між Рівним та Сатановим на Хмельниччині… А навпроти – однакові очі з війною у зіницях, схожі емоційно оголені почуття, щире прагнення розрадити, розважити і відволікти від болючих спогадів тих наших героїв, котрі отримали поранення в боях за Україну.
"Минулого тижня два дні поспіль ми навідувалися з благодійними концертами до медичних установ не лише нашої, а й сусідньої області, – розповідає організаторка концертів
Оксана Радушинська.

Спершу – до Рівненського військового госпіталю. Просто неба, під кронами сонячно-жовтих кленів на території медустанови понад дві години співали, грали, спілкувалися і навіть танцювали з бійцями, котрі знову та знову просили наших артистів виконати улюблених пісень і буквально не відпускали додому. На стільки взаємно теплої зустрічі годі було й чекати! Коли співали усі гуртом, коли чоловіки на милицях відкидали убік костурі і підтанцьовували в такт музиці, запрошували до танцю медсестер, а вони ойойкали: «Ви ж завтра на ноги не підніметеся!..», коли співали на біс і в імпровізованих дуетах, отримуючи у винагороду справжні овації!.. Тому й не дивно, що після фінальної пісні наші хлопці-артисти пішли брататися з вояками, наче з рідними. Без пафосу і надуманості. Просто тому, що у тій ситуації це було по-чесному. А дівчата-учасниці концерту отримали від пацієнтів госпіталю розкішні букети троянд і обереги… котрі пройшли з ними війну. Ми ж подарували бійцям малюнки від старокостянтинівських школярів.

А вже наступного дня нас чекали у відомчому санаторії Управління МВС України в області, що в Сатанові. Головний міліціонер області
Олександр Розізнаний виступив з ініціативою безкоштовно надати оздоровницю для потреб поранених правоохоронців, зокрема тих, котрі вижили в «іловайському котлі». Саме для цих людей, що пройшли справжнє пекло смертельного бою, а заразом і для медперсоналу наша «Мистецька Подільська сотня» подарувала яскравий концерт і сердечне спілкування. За словами тамтешніх лікарів нам вдалося створити маленьке диво, оскільки майже два тижні, а саме стільки часу бійці проходять реабілітацію у Сатанові, хлопці ходили похмурими і рідко коли усміхалися. А з нами не тільки співали-танцювали, а й залюбки фотографувалися по завершенню концерту.

Саме у такі хвилини усвідомлюєш, що фізична втома від тривалої їзди в автобусах нашими дорогами, емоційна втома (бо ж усе пропускається крізь серце), наша відсутність у родинах і на роботах – не суттєві поруч із терапевтичним результатом таких концертів, поруч із реальною можливістю допомогти новітнім українським воїнам-героям. Наша волонтерська самоорганізова команда у складі співаків Віктора Шайди (співорганізатора і організатора благодійних акцій-концертів) та Артема Ромасюкова, скрипаля Антона Вараниці, співачок і водночас дружин військовослужбовців Марини Українець, чоловік котрої понад три місяці не приїздить із зони АТО, та Катерини Аргунової (а в Сатанові до нас доєдналися: бандуристка Марина Круть і студенти музучилища Олена Кузьмова та Сергій Гуменний) і 42 Гарнізонного Будинку офіцерів (директор ГБО, учасник та співорганізатор благодійних концертів Сергій Чеплаков) отримала запрошення приїздити знову і до Рівного і до Сатанова. Обов’язково скористаємося пропозицією, бо ж від цьогорічного квітня, добровільно взявши на себе місію лікувати і розраджувати душі армійців за допомогою мистецтва, лише упродовж місяця ми здійснили одинадцять благодійних концертів та акцій у госпіталях Хмельниччини, Вінниці та Рівного, військових частинах, просто неба на вулиці Проскурівській у Хмельницькому.

У цьому контексті варто нагадати про акцію, ініційовану та організовану відомим співаком, громадським активістом Віктором Шайдою спільно з Благодійним Фондом «Центр Добриня» та спільнотою «Хмельницький Армія SOS». П’яту п’ятницю поспіль небайдужі митці просто в центрі пішохідної вулиці обласного центру вимінюють своє мистецтво на гроші городян, котрі потім спрямовуються на придбання-виготовлення необхідних речей для хмельницьких вояків у зоні АТО. За час проведення акції участь у ній взяли участь не лише згадані в матеріалі артисти «Мистецької Подільської сотні» та низка інших виконавців, а й Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура. Отож, хто чим і в який спосіб може-вміє, маємо долучатися до підтримки наших вояків, заради відновлення миру в країні!
Оксана Радушинська,
організаторка, учасниця благодійних акцій на підтримку армійців
Фото Петра Радушинського


