Саме це було основним лейтмотивом сьогоднішнього виїзного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на базі Старокостянтинівського району.
На зібрання під керівництвом заступника директора Департаменту охорони здоров'я
Тетяни Косовської були запрошені голова районної ради
Іван Овчар, голова районної державної адміністрації
Олександр Островський, заступники голів районних державних адміністрацій Старокостянтинівського та Шепетівського районів, головні лікарі ЦРЛ, фтизіатри, інфекціоністи, начальники медичних частин лікарень установ Державної пенітенціарної служби України в Хмельницькій області.

В ході засідання розглянуто такі питання, а саме: про дотримання стандарту інфекційного контролю за туберкульозом у лікувально-профілактичних закладах області, про стан роботи кабінетів «Довіра» Старокостянтинівського та Шепетівського районів, про взаємодію обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом та Державної пенітенціарної служби України в Хмельницькій області щодо профілактики, виявлення та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в осіб, які перебувають в установах Державної пенітенціарної служби України в Хмельницькій області.
"Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Згідно світової статистики щорік в усьому світі від туберкульозу гине 2 млн. людей. За оцінками даними ВООЗ у період між 2000 і 2020 роками, майже один мільярд людей буде інфіковано, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине від туберкульозу, якщо контроль за епідемією не буде посилено," - зазначив у соєму виступі голова районної ради
Іван Овчар.
За словами
Івана Васильовича ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна, адже починаючи з 1995 р. зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, з них 30 помирає, а загалом від цієї хвороби щороку гине 10 - 11 тисяч осіб.
Туберкульоз - це соціальна хвороба, яка значною мірою залежить і від наших умов життя. Жахливий екологічний стан довкілля, неповноцінне харчування, низький матеріальний рівень, неуважне ставлення до стану свого здоров’я, шкідливі звички – ось ті чинники, які досить сильно впливають на ймовірність ураження. Актуальною проблемою на сьогоднішній день є профілактика захворювання на туберкульоз, тобто заходи соціально-економічного, організаційного, протиепідемічного та медичного характеру, які спрямовані на запобігання виникненню та масовому поширенню туберкульозу, а також на своєчасне виявлення інфікованих мікобактеріями туберкульозу дітей та підлітків і хворих на туберкульоз серед населення.
Заслухавши інформаці Старокостянтинівського та Шепетівського районів про стан роботи кабінетів "Довіра", враховуючи важливість цього питання, та тенденцію до збільшення випадків захворювань, визнали їх роботу такою, що потребує поліпшення. Також рада вирішила посилити взаємодію центру СНІДу з медичними установами пенетенціарної служби.